Bir gün bankaya gitti ve hayatının şokunu yaşadı: “Üzgünüm ama siz yoksunuz”

Sapasağlam hayatta ve bunu herkes biliyor. Ama bir yandan da hukuken ölü ve kendisi de dahil hiç kimse bu konuda bir şey yapamıyor. Olsa olsa romanlarda ya da gerilim filmlerinde karşınıza çıkacak inanılmaz bir hikayeye hazır olun.

Jeanne Pouchainiçin her şey 2016 yılında başladı. Pasaportunun süresi dolduğundan yenilemek için başvuru yaptı ancak reddedildi. Bu durumu biraz can sıkıcı buldu ama quot;Herhalde belgelerim eksiktiquot; diye düşünüp fazla üzerinde durmadı.

Bu olaydan birkaç hafta sonra doktora gitmesi gerekti. Her zaman olduğu gibi Lyon#39;un Saint-Joseph kasabasında görevli aile hekiminden randevusunu aldı. Ancak kliniğe gittiğinde onu bir sürpriz bekliyordu.Fransavatandaşlarının kamusal sağlık hizmetlerinden faydalanmasına yarayan yeşil kartı reddedildi. quot;Teknik bir sorun vardırquot; deyip yine üzerinde durmadı.

Diyabet ilaçlarını almak için gittiği eczanede görevlinin quot;İlaçlarınızı devlet ödemiyor. Sizden tam ücret alacağızquot; demesini de aynı teknik soruna bağladı.

Pouchain#39;e göre, bir dizi talihsiz tesadüf peş peşe geliyordu. Sonuçta ülkesi Fransa bürokrasisiyle ünlüydü ve her Fransız bir gün bu bürokrasinin çarkları arasında ezilme çilesini tadıyordu. O nedenle içi rahattı, sorun er ya da geç çözülürdü.

quot;AÇIKLAYAMIYORUM AMA SİZ YOKSUNUZquot;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.